Päikselised sihtkohad ootavad Sind!

Araabia Ühendemiraadid

Pealinn: Abu Dhabi
Rahvaarv: 2 484 800 inimest
Pindala: 82 880 km²

Usk: AÜE riiklik usk on islam, kuid lubatud on ka teised usud.

Keel: Ametlik keel on Araabia keel, kuid igal pool kasutatakse ka inglise-, hindi-, urdu- ja farsikeelt.

Aeg: Kuni 28. märtsini on kell Dubais 2 tundi rohkem kui Eestis. Dubais ei ole suveaega, seega on ajavahe 28. märtsist kuni 31. oktoobrini vaid tund.
Kliima: Kuiv lähistroopiline kliima. Aasta keskmine hulk vihmaseid päevi – 5. Kõige parem aeg reisimiseks AÜE-sse on periood oktoobrist maini, millal õhu temperatuur on alates 18°C kuni 30°C. Sel perioodil (eriti veebruaris) on võimalikud vähese vihmaga päevad. Suvel õhu temperatuur võib tõusta kuni 50°C.

Raha: Emiraatide rahaühik on dirhem. 1 USD = 3,65 dirhemit, 1 EUR = 4,35 dirhemit (august 2005). AÜE`s aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte, paljudes kauplustes saab tasuda ka deebetkaardiga. ATM sularaha-automaadid on pankades, tänavatel ja ostukeskustes.

Jootraha: Rahvusvahelise kombe kohaselt on ka Dubais kombeks head teenust ja teenindamist ära märkida 10% jootrahaga. Mõnes restoranis lisatakse jootraha automaatselt arvele, sellisel juhul on märkus lisatud menüüsse – eraldi jootraha pole vaja maksta. Ekskursioonide puhul on heaks tavaks jätta bussijuhil 3-5 Dh toa/perekonna peale.

Toll: Keelatud on erootilise sisuga trüki-ja videotoodete sissevedu ning selliste esemete sissevedu, mis võiksid solvata moslemite religioosseid tundeid ja omaksvõtmisi või mis väljendavad vaenulikku suhtumist riigi vastu. Eelkõige puudutab see ajakirju või videokasette, mis sisaldavad isegi kõige süütumatuid elemente erootikast. Rangelt kontrollitakse alkohoolsete jookide (2l. veini, 2l. kanget alkohoolset jooki, aga Sharjahisse – ainult 1 pudel emba kumba), tubakatoodete (2000 sigarette või 400 sigarit või 2kg tubakat), parfüümi ja lõhnavee (150 g) sissevedu. AÜE elanikele on alkohoolsete jookide sissevedu keelatud. Narkootikumite ja relvade sissevedu on samuti keelatud. Kui meditsiiniekspertiis tuvastab Teil narkootikumide jälgi või kui Teid peetakse näiteks kinni purjusoleku pärast, siis kohtuotsuses kajastatakse nii purjusolek kui ka narkootikumide tarvitamine. Ametlikult pakutakse alkohoolseid jooke ainult restoranides ja lennujaamas ning hotelli baarides (pudel õlu maksab umbes 3 USD). Iga valuuta sisse- ja väljavedu on piiramatu.

Alkohol: Kuna tegemist on islamimaaga, saab alkohoolseid jooke osta vaid hotellibaarist või ööklubist ja alkohol on kallis. Dubai lennujaamas saab peale saabumist alkohoolseid jooke osta Duty-free poest.
Sharjah on aga täielikult alkoholivaba emiraat, kaasatoodud vägijooke saab tarbida vaid hotellitoas. NB! Avalikes kohtades (tänavatel, parkides) on alkoholi tarbimine keelatud. Purjuspäi pole soovitav ringi luusida. Pea kõikjal jälgib korrareegleid kombluspolitsei.

Üldinfo: Araabia poolsaare idaosas Pärsia ja Omaani lahe rannikul asub maailma üks rikkamaid riike – Araabia Ühendemiraadid. Vaid mõnikümmend aastat tagasi valitsesid šeigid oma beduiinirahvast oaasidest, praegu sõidavad nende järglased luksusautodes ja mõjutavad maailmamajandust. Rikkuse aluseks on must kuld – nafta, tänu millele on ettevõtlik kõrberahvas lühikese ajaga ehitanud üles moodsa riigi. Araabia Ühendemiraadid on liitriik, kuhu kuulub seitse emiraati: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quawain, Ras al Khaimah ja Fujayrah. Kõik nad on kõrberiigid, kus asustus on koondunud peamiselt linnadesse, kuid siiski on igal neist ka päris oma nägu. Abu Dhabi loendamatud klaasist kõrghooned meenutavad veidi Manhattanit, Dubai oma värvikireva kaubanduse ja öötuledes linnaga ahvatleb seiklema, Sharjah kutsub põnevate araabia turgudega… Kõikides emiraatides on ka midagi ühist: kõrbeliiv ja soe meri. Emiraadid on suurepärane kombinatsioon kaasaegsest läänelikust linnakultuurist ja araabia eksootikast, majanduslikust tipptasemest ja traditsioonilistest eluviisidest. Tegemist on põhjamaalase jaoks avastamata ja uudse kultuuripiirkonnaga, mis samas on turvaline ja väga kõrge elatustasemega. Raha maagilisel jõul on elutusse kõrbe rajatud lopsakad troopilised aiad, golfiväljakud, villad, luksushotellid. Emiraadid on ideaalne paik talvepuhkuseks! Seal on imeilusad kuldse liivaga troopikarannad, palmid, soe meri ning mõnus kliima. Sihtkohas on elamusterohked ekskursioonid, mis tutvustavad teile selle eksootilise maa eripära, ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi, nagu golf, tennis, kalapüük, sukeldumine jne. Koht sobib hästi ka perepuhkuseks, sest Dubais on suured lobustus- ja veepargid. Väga head ostuvõimalused nii suurte, moodsate kaubanduskeskuste kui ka traditsiooniliste araabia turgude souk’ide näol. Silmatorkavalt lai kaubavalik firmatoodetest kuni kohalike suveniiride, maitseainete ja kuldeheteni. Üllatavalt palju on lahedat meelelahutust, moodsaid elava muusikaga baare ja häid restorane. Esindatud on kõik olulisemad maailma rahvaste koogid, erilisi maitsenaudinguid pakuvad aasia köökidele spetsialiseerunud restoranid. Lisaks ootab teid elav ja mitmekülgne ööelu. Turist on siin oodatud ja hoitud ning muidu vaoshoitud põhjaeurooplasel on siinset küllust ja suurejoonelisust nähes raske ükskõikseks jääda. Araabia Ühendemiraadid on muinasjutumaa, kus on midagi põnevat igale maitsele.

VIISAINFO

EESTI PASS
VIISAVABA.
Alates 22.03.2014 Eesti kodanikele viisavaba kuni 30 päeva.
Saabumisel lüüakse piiril passi sisenemistempel ja skänneeritakse silmaiiris.
Vajalikud dokumendid:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisi lõppemist
– edasi- tagasi lennupiletid, sobivad ka ühesuuna piletid, ei pea enam olema broneeritud sama lennukompaniiga.
– piisavad rahalised vahendid
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus
VENE KODANIKU PASS, ELAMISLUBA EESTIS / ILMA ELAMISLOATA EESTIS
VIISA VAJALIK.
EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS
Ei aksepteerita Eesti halli välismaalase passi!
Viisat saada pole võimalik!
Transiittsooni läbida pole võimalik!

Kuurordid

DUBAI– siin on kõige arenenud turismitööstus: lõbustuspark, veepark, kaks uisuliuvälja, loomaaed (parim Lähis-Idas), mitmed muuseumid (mis Araabia maades on haruldased). Soovitame külastada ajaloolist Dubai Muuseumi, võtta ette reis helikopteriga üle linna ning muidugi külastada suurimat kaubanduskeskust.

Dubai on üks vabameelsemaid emiraate Araabia Ühendemiraatides, mis iga aastaga muutub turistide seas üha populaarsemaks. Pole ka midagi imestada, sest Dubai on segu araabia eksootilisest kultuurist ja modernsest läänelikust elustiilist, mis areneb iga päevaga. Dubais on igaühele midagi – pikad ja kaunid liivarannad, eksootilised restoranid, luksuslikud rannahotellid, põnev ööelu, meeliköitvad safarid kõrbes ning soodsaid kauplemisvõimalusi pakkuvad kullaturud. Siin asuvad maailmaklassi kuuluvad golfiväljakud, hobuste võidukihutamise rajad, tenniseväljakud jpm. Purjelauasõbrad saavad lisaks laineharjadele ka liivadüünidel oma oskusi proovida ja veespordifännid saavad snorgeldada, sukelduda, purjetada, süvavee kalapüüki harrastada jpm.

Dubais asub ka suusakeskus, mille pindala on 3000 ruutmeetrit ja kus saab suusatada 5-l erineva pikkuse ja raskusastmega rajal.

Kuigi seoses grandioossete projektidega, nagu tehissaared Palm Islands ja The World, peetakse Dubaid tulevikulinnaks, ei puudu siin ka Dubai linnamuuseum või Hatta Treki 16 saj. pärinev kindlus. Mainimata ei saa jätta ka selliseid kuulsaid ehitisi nagu: Burj Al Arabi purjekujuline 321 m kõrgune 7-tärni hotell; Emirates Towers, Dubai World Trade Center jne.

Ülimat luksust demonstreerivad igal sammul ka kohalikud elanikud – rikkad araablased kannavad au ja väärikusega heast materjalist kuubesid – disdashasid ja peakatteid – gutrahisid. Räägivad kallite mobiiltelefonidega ja sõidavad uusimate luksusautodega.

UMM AL QUAWAIN – on tuntud oma suure veepargi poolest.
Umm al Quawain on nii väike emiraat, et selle võib ühe päevaga jalgsi läbi käia. Siin on turistile loodud kõik tingimused.
Suurepärased rannad, abajad, kaamelite võiduajamised, veepark Dreamland, lasketiir, kus võib lasta kõikvõimalikest relvadest, ajaloo- ja arhitektuurimälestised – kõik see meelitab siia kokku turiste kogu maailmast.

Umm al Quawain tähendab araabia keelest tõlgituna „jõuallikas”, kuid kohalikud hääldavad seda kui Umm al Gawain. Kohalikus murdes tähendab see „kahe lohu koht”, mis vastab samanimelise poolsaare geograafilisele reljeefile, kus emiraat asub.

Juba vanadest aegadest on emiraat kuulus kui kalapüügikeskus. Hästi arenenud kalapüügikeskus on siin ka täna, samuti on siin ka kala- ja krevetikasvandused.

Umm al Quawainè`le on iseloomulik selle suhteline isoleeritus, mis on võimaldanud emiraadis säilitada vanu traditsioone ja elustiili väga pika aja jooksul. Kesklinn asub kogu poolsaart hõlmava ranna sügavuses. Siin on administratiivasutused, pangad ja kõikvõimalikud ettevõtted.
Umm al Quawainè`s asub kuulus Mereuurimiskeskus, mille hooned on laotud korallidest ja mis on üks varasema arhitektuuri näiteid. Linnas on kindlus ja valvetornid ning 19. sajandist pärit mošee. Umm al Quawainè`s võivad turistid teha retke Al- Sijarh saarele, mida asustavad merelindude kolooniad.

Emiraat on kuulus ka oma ratsakooli poolest, mille üle linnaelanikud väga uhked on. Kuna emiraadis on vapustavad rannad ja laguunid, siis on siin puhkamine õigusega populaarne.

AL-FUJAYRAH – on säilitanud vanima ajaloolise monumendi – mošee „Bediya”, mis ehitati kuus sajandit tagasi.

Al-Fujayrah, erinevalt teistest emiraatidest, ei asu mitte Pärsia lahe ääres, vaid hoopis India ookeani kaldal Omaani lahe ääres. Suurema osa selle emiraadi pindalast hõlmavad peaaegu rannikuni ulatuvad mäed.
Al-Fujayrah on emiraatidest noorim. Kunagi oli see Sharjah osa, kuid 1953. aastal saavutas iseseisvuse. Al-Fujayrah on huvitav linn eelkõige oma asukoha poolest.

Emiraadi peamine vaatamisväärsus on selle imeline loodus – kaunid Hadjari mäed, kristallpuhas meri, suurepärased rannad ja palju rohelust, millega teised emiraadid kiidelda ei saa, ja muidugi tunduvalt vähem pilvelõhkujaid kui Dubais või Abu Dhabis. Kui eelistate suurlinnade kärale omaette olemist, kui armastate tõepoolest loodust, siis peaks teie puhkus Ühendemiraatides mööduma kindlasti al-Fujayrah`s, kus mägedevahelised orud laskuvad sujuvalt merre ja avavad vaate vanadele ehitistele.

Fujayrah muuseumis on arheoloogilised väljapanekud, mis eksponeerivad Kidfa ja Bitna lähedalt eelajaloolistest asundustest arheoloogilistel väljakaevamistel leitud leide. Väljakaevamiskohti võib ka vaatama minna, Bitnas on neid isegi mitu. Liikudes mööda Fujayrah kaldapealset põhja poole ootavad ees järgmised meeldivad mereäärsed väikelinnad – Korfakkan, Baddiju ja Dibbu. Baddiju lähedal jääb tee äärde ebatavaline tampsavist Baddiju mošee, mida peetakse AÜE vanimaks säilinud mošeeks.

Dibbu on kuulus oma iidsete moslemikalmistute poolest, kuhu pärimuse järgi on maetud sõdurid, kes 7. sajandil tõid siia islamiusu. Fujayrah`s on suurepärased võimalused allveeujumiseks. Ei ole juhus, et allveeujumise austajad kogu maailmast just siia rahvusvahelistesse sukeldumiskeskustesse kokku sõidavad. Neile, keda rannal vedelemine ära tüütab, pakuvad linna arvukad turismibürood võimalusi tutvuda ajaloomälestistega, mida Fujayrah`s rikkalikult leidub. Nimelt asub siin Araabia Ühendemiraatide vanim, viis sajandit tagasi ehitatud mošee, Al-Bidia, mida külastab aastas mitu miljonit turisti ja palverändurit. Väga huvitavad on ka emiraadi keskaegsed kindlused Al-Kheil (endine Fujayrah emiiri palee) ja Al-Bitna.

Tohutu hulk turiste tuleb igal aastal vaatama kuulsat kohalikku härjavõitlust, mida igal reedel (v.a. suvekuud) korraldatakse Kalbasse viival teel silla lähedal. Nendel härjavõitlustel verd ei valata – härjad panevad sarved kokku ja pärast seda, kui nõrgem tunnetab vastase tugevust, laseb ta „lahinguväljalt” lihtsalt jalga.
Loomulikult on turistide hulgas ülimalt populaarne reedene turg, kust võib osta mida iganes – kulda, meeneid, uhkeid riideid ja kui tekib himu tõelise eksootika järele, siis ka eesli.

AJMAN – on emiraatidest väikseim (265km²) ja asub 30. minuti kaugusel Dubai lennujaamast. Emiraat on tuntud oma mineraalveeallikate poolest ning varustab joogiveega kõiki Pärsia lahe maid.

Need, kes on kaasaegse elu kiiretest rütmidest väsinud, oskavad hinnata Ajmani puhtaid randu ning leiavad siit, tsivilisatsiooni kärast eemal, pelgupaiga ja rahu.
Ajman asub U-kujulise lahe kaldale. Kunagi oli Ajman kuulus ka kui pärlipüügi ja laevaehituspiirkond. Nüüd, kus pärlipüük ei ole enam Ajmani majanduselu alus, on kohalik laevaehitus ikka veel märkimisväärne ja siin ehitatakse endiselt araabia ühemastilisi purjekaid – dausid. Neid kergeid, kuid tugevaid paate tehakse Indiast imporditud tiikpuust, kasutades vanu traditsioonilisi tehnoloogiaid, jooniseid ja tööriistu.

90. aastate alguses hakati Ajmani laevaehituses kasutama klaaskangast ja tootma ka mootorpaate. Laevatehas on sedavõrd tuntud, et tellijad sõidavad kohale ka teistest araabia maadest, et tellida kala- ja lõbusõidulaevu.
Eriti meeldib dausõit Ühendemiraatidesse puhkama sõitnud arvukatele turistidele. Ajmani vaatamisväärsusteks on muidugi ka nelinurkne valvetorn ja tohutu kindlus linna südames. Kindluses on avatud ajaloomuuseum, kohe selle kõrval asub šeigi palee.
Ajman on tuntud ka oma mineraalveeallikate poolest, see pisike emiraat varustab joogiveega kõiki Pärsia lahe maid.
Parima puhkuse veedavad Ajmanis need, kes linnakärast tüdinuna soovivad suhelda loodusega ja nautida aja aeglast kulgu nagu see oli palju sajandeid tagasi. Eksootikahuvilistele pakuvad põnevust selle emiraadi kõrbetes korraldatavad kaamelivõidusõidud.

RAS AL-KHAYMAH – Iidsetel aegadel kandis linn nime „ Julfar“ ja oli kuulus oma piraatide ja meremeeste poolest. Olgugi, et piraadid röövisid kõiki mööduvaid laevu, purjetasid meremehed sellegipoolest oma puidust paatidel – „Dow-del ” kaugetele maadele. Mõned neist paatidest mahutasid kuni 400 inimest ja jõudsid isegi Hiina kallasteni. Peamiseks vaatamisväärsuseks linnas on mineraalveeallikas „Masaf“ ja tehas, mis varustab veega kõiki seitset Emiraati.

Ras al-Khaymah emiraat asub Ühendemiraatide põhjaosas, Hormuse väina kaldal. Ras al-Khaymah emiraadi kaguosas asuv turismipiirkond Khaat on tuntud oma ravivate mineraalveeallikate poolest. Ras al-Khaymah vanalinna peetakse araabia vanimaks linnaks, seda meenutatakse Araabia kroonikates juba alates islami ajaloo 76.aastast (695.m.a.j.), kui siin asus Julfari sadam.

Sel on lõunas ja kirdes rangelt mööda mäeaheliku harja kulgev piir Omaaniga. Emiraadile kuulub mitu tähtsat saart, tuntumad neist Bigger Tunub ja Smaller Tunub. Emiraadi pealinn Ras al-Khaymah jagab kahte ossa Khor Ras al-Khaimah laht. Linnaosad on omavahel ühendatud üle al-Khor lahe ehitatud sillaga.
Ras al-Khaymah paistab silma lopsaka roheluse ja märkimisväärsete mageveevarudega. Rikkalikud veevarud lubavad siin edukalt põllumajandust arendada – piirkond on kuulus oma küllusliku puuvilja- ja juurviljakasvatuse poolest.

Emiraadi lääneosa on tuntud kui Vana Ras al-Khaymah. Siin asub kohalik rahvusmuuseum ja mitmed riigiasutused, samal ajal kui emiraadi ida-osas, mis on tuntud kui al-Nahil, asub valitseja residents, riigiasutused ja äriettevõtted.

Teine piirkond on al- Hamran, kus asub rahvusvaheline Ras al-Khaymah lennuväli, emiraadi kaguosa turismipiirkond Khaat, mis on kuulus oma mineraalvete poolest, kus arvukad turistid ennast ravivad ja Masafi piirkond, tuntud oma mageveevarude poolest.

Ras al-Khaymah oma puhkuseks valinud turistidele pakub kindlasti huvi koonusekujuline kindlusetorn, mis leidis iidsetel aegadel vaenlase rünnakute ajal tihedat kasutamist.
Vana sadam, mis oli 20. sajandi keskpaigani valitseva perekonna residentsiks, on nüüd muudetud muuseumiks, kus hoitakse hulgaliselt selliseid huvitavaid eksponaate nagu iidsed olmetarbed, arvukad arheoloogilised leiud ja suurepärased Hadjari mägede fotod.

Kaasaegne Ras al-Khaymah koosneb kahest osast: läänes Ras al-Khaymah ja idas al-Nahili piirkond, mille kaks osa on üle laevu täis lahe kulgeva sillaga ühendatud. Emiraat on kuulus oma kuumaveeallikate poolest, mis on turistile vähemalt sama külgetõmbavad kui seda on Ras al-Khaymah eksootiline arhitektuur.

SHARJAH – Linnas on palju vaatamisväärsusi: Šeigi Palee, mošee, mille kinkis riigile Saudi Araabia kuningas; üks maailma kõrgeimaid purskkaeve, mis sümboliseerib naftajuga ja Jazeera Park. Eriti uudishimulikkudel on võimalus vaadata igal neljapäeval toimuvat avalikku hukkamist.

Sharjah on suuruselt kolmas emiraat. Linna nimetatakse „Šeherezade muinasjuttude linnaks”, kuna just selles linnas on säilinud kõige enam erilist linnaarhitektuuri stiili esindavaid vanu hooneid. Vanad turud rikkaliku kangaste, puuviljade, kala ja vürtside valikuga on minevikust muutumatult tänapäeva üle tulnud. Sharjah`s on suurepärased rannad ja hotellid igale maitsele ja rahakotile, maa kõige ilusamad idamaised basaarid, kalaturg, ajaloomuuseum ja vapustavate, lausa kujutlusvõimet rabavate atraktsioonidega lõbustuspark.

Kuid mitte ainult basaaride, randade ja hotellide poolest ei ole kuulus see linn, mida nimetatakse araabia maailma kultuuripealinnaks. See on muuseumide linn. Siin on Rahvusliku pärandi muuseum, kunsti, arheoloogia ja teadusmuuseum.
Sharjah`s asub ka suurim, kuningas Feisali mošee, mis mahutab üheaegselt 3000 usklikku, memoriaal „Ühendus”, pühale Koraanile pühendatud monument, mälestusmärk progressile.

Viimased 300 aastat valitseb seda emiraati Al Kazimi, kunagi kogu Pärsia lahe piirkonna mõjuvõimsaim perekond. Viimase 20. aastaga on linn tugevasti laienenud, haarates enda alla ka linnalähedased külakesed. Praegu laiub Sharjah 70km², tööstuskvartalid ja äärelinnad on veninud kilomeetrite kaugusele kõrbe suunas põhja ja itta, kusjuures Sharjah on väga hooldatud ja roheline linn. Iga Sharjah`i tänav, iga väljak jätab mällu oma kustumatu jälje – ebatavalise kujuga puu Rolla väljakul, torn Burdj avenüül ning linnas rikkalikult laiuvaid aedu ja parke. Mis siis veel rääkida paadisõidust kohalikul „doul” lausa luksuslikult maalilisel laguunil.

Siin on väga palju otse rannikul paiknevaid hotelle, mis teeb Sharjah`st väga armastatud puhkekoha turistide seas. Kuid Sharjah puhkamiseks valinud turist peab meeles pidama, et see on väga rangete kommetega emiraat. Isegi erarannas ei tohi palja rinnaga päevitada ja meres ujuda tohib ainult hotellile kuuluval rannal.
See on täiesti alkoholivaba emiraat, kus alkohol puudub isegi hotellis.

ABU DHABI – Ühendemiraatide „aedlinn“. Emiraadi piiril, Omaani lähedal on Al Ain oaasis, kus asub arheoloogiamuuseum ja arheoloogiline aed Healy. Linnas asub ka suur loomaaed. Kuid ennekõike on Al-Ai kuulus oma loomaturgude poolest.

Abu Dhabi on Abu Dhabi emiraadi ja Araabia Ühendemiraatide pealinn. Linn paikneb Abu Dhabi saarel Pärsia lahes veerandi kilomeetri kaugusel Araabia poolsaare idarannikust. Mandriga ühendab linna kaks maanteesilda.

Abu Dhabi on Abu Dhabi emiraadi ja Araabia Ühendemiraatide pealinn. Linn paikneb Abu Dhabi saarel Pärsia lahes veerandi kilomeetri kaugusel Araabia poolsaare idarannikust. Mandriga ühendab linna kaks maanteesilda.

Abu Dhabi on asutatud 1760. aastal. Linna asutamise kohta räägitakse sellist legendi. Ühest oaasist pärit araablastest jahimehed jälitasid gaselli. Gasell põgenes kaua aega nende eest kõrbes, suundudes lõpuks Pärsia lahe rannikule, kus viskus merelainetesse ja ujus läheduses asuvale saarele. Jahimehed jälitasid teda üle vee saarele ja gasell juhtis oma väsinud jälitajad imeilusa puhta veega allika juurde. Tänutäheks kinkisid jahimehed talle elu, allika lähedusse loodud asula nimetasid aga Abu Dhabiks, mis eesti keelde tõlgituna tähendab `gaselli isa`.

Abu Dhabi nimetatakse ka Lähis-Ida Manhattaniks. Noolsirged tänavad moodustavad kuue peatänavaga võrgustiku. Selle poole miljoni elanikuga linna kaasaegseks „väljapanekuks” on rannikut palistavad päikeses sillerdavad pilvelõhkujad. Asjaolu, mille poolest Abu Dhabi erineb teistest kaasaegsetest linnadest, viitab selle moslemi päritolule – linnas ja selle ümbruses on väga palju mošeesid. Linna igast nurgast võib näha mitut omapäraselt kaunistatud minaretti.

AVISTA TRAVEL - SINU REISIBÜROO