Eesti English Русский
Uudised
Seoses eriolukorraga kõik reisid perioodil 14.03.-31.05 k.a. on tühistatud vt edasi

Sügis-talv 2020/21 reiside müük on avatud vt edasi

Kevad-suvi 2021 reiside müük on avatud vt edasi

TUNEESIA ringreis  vt edasi

GRUUSIA ringreis vt edasi

TÜRGI KRUIIS vt edasi


INDIA RINGREIS vt edasi

Tez Touri pakkumised:
 

Sharm el Sheikh hind al. 340 €
Hurghada hind al. 367 €
Tenerife hind al. 537 €
Dubai hind al. 755 €


Kevad-suvi 2020 varajane tellija:

Türgi hind al. 288 €
Kreeta hind al. 330 €
Rhodos hind al. 416 €
Korfu hind al. 582 €
Peloponnese hind al. 318 €

Küpros hind al. 429 €
Portugal hind al. 479 €
Gruusia
hind al. 459 €

 

Search*

Puhkusereisid » Hispaanai » Mallorca

Mallorca saar
on üks neljast saarest Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas. Baleaaride saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Kohalik baleaari keel on katalaani keele haru.

Mahe vahemereline kliima, ilus loodus ja hotellide rohkus on kaasa aidanud selleks, et saarel luua üht Euroopa tähtsaimat suvitusparadiisi.

Pindala
3640 km². Mallorca on Baleaari saarestiku (kogupindala 5040 km²) suurim saar Vahemere lääneosas. Saarestikku kuuluvad veel tuntud puhkekeskused Menorca (702 km²), Pitiuusi saared Ibiza (572 km²)  ja Formentera (82 km²) ning mitmed pisikesed asustamata  saared. Hispaania rannikul asuv Barcelona jääb 193 km kaugusele.

Pealinn

Palma de Mallorca, u 300 000 el.

Kõrgeim mäetipp

Puig Major, 1445 m

Rahvaarv

Baleaaridel elab kokku 785 000 in, neist 638 874 elab Mallorcal.

Vahemaad Palma de Mallorcast

Lennujaam           11 km
Playa de Palma    12 km
Magalluf               17 km
Valldemossa        18 km
Santa Ponca        22 km
Peguera               27 km
Soller                   30 km
Cala Millor            71 km

Ajavahe

Mallorcal on kellaaeg Eesti ajast 1 tund taga.

Keel
Mallorca

Mallorca
katalaani (kataloonia) ja hispaania, turismipiirkondades saab hakkama inglise ja saksa keelega. Katalaani keel kuulub romaani keelte hulka. Põhiline kasutusala lisaks Baleaaridele on Kataloonia (mandri-Hispaania Pürenee poolsaare idaosas), keskus Barcelona. Tänava- ja kohanimed on antud mõlemas keeles. Mallorcal elab väga palju ka sakslasi ja inglasi.

Ilm

kuuma suve ja pehme talvega vahemereline kliima, kõige kuumemad kuud on juuli ja august, mil päevane õhutemperatuur on 29-35 kraadi.

 

keskmine päevane temperatuur
mai juuni juuli
22 26 29
keskmine merevee temperatuur
17 20 23

Rannad

Mallorcal on palju ilusaid liivarandu, millele on iseloomulikud heledad, kuldsed liivad. Vaid üksikutes randades on liiv veidi jämedam ja kruusasem. Suurimad rannad asuvad saare lõuna- ja idaosas. Põhjas on parimad rannad Alcudias. Lõunas on suurim Playa de Palma liivarand, mis on ligi 5 km pikk. Idarannikul on palju väikseid kaljudevahelisi maalilisi liivaseid lahesoppe (hisp k cala). Rannad on hästi varustatud kõige turistidele vajalikuga: on baarid ja söögikohad, parklad, pakutakse erinevaid veespordivõimalusi. Rannatoolid ja varjud on tasulised (u 5 €).

Autorent

Mallorca on just sellise suurusega, et autoga jõuab kõik tähtsamad kohad rahulikult läbi sõita. Saarel on esindatud kõik suuremad rahvusvahelised autorendifirmad, aga samas võib soovija valida ka kohalike firmade hulgast, mis tavaliselt on hinnatasemelt pisut odavamad. Kontrollige täpselt, mis kuulub hinna sisse. Auto rentimiseks peab soovija olema vähemalt 21a vana (kallimate markide ja minibusside puhul 25a) ja omanud sõidulube vähemalt aasta. Renditud autot ei või transportida ühelt saarelt teisele. Tasub meeles pidada, et mägiteedel on palju mõttekam rentida kas mootorratas, mopeed või dziip. Bensiiniliitri hind algab 13 kroonist. Autorendi hinnad suvisel kõrghooajal algavad 500-st kroonis päeva kohta.

Ööelu

Ööelu Mallorcal on väga aktiivne. Palju erinevaid ööklubisid ja diskoteeke. Kõrghooajal juunist augustini võivad mitmed paigad olla ülerahvastatud. Palmast 18 km kaugusel Magallufis on suure restoraniga kasiino. Sissepääs klubidesse ja diskodesse on tasuline - u 10 - 15 € ning mõnel pool sisaldab 1-2 jooki.

Viisa

Eesti kodanikule on kuni 3 kuud viisavabad Hispaania, Kreeka, Portugal. Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. meie sihtkohad Hispaania, Kreeka ja Portugal) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

Mallorca kaart

Vee- ja teemapargid

Marineland
Suur mere- ja troopikateemaline park  Mallorca lõunarannikul, pealinn Palmast läänes Palma Nova lähedal. Pargis toimuvad  3 korda päevas delfiinide, merelõvide ja papagoide show’d, seal on suur akvaarium erinevate kalade ja haidega, pingviinid, troopikamaja erinevate roomajate ja sisalikega, eksootiliste lindude ala ning väike veepark lastele. Sissepääs täiskasvanutele 22.50 eur ja 3-12-a lastele 16.50 eur (2010). Park on avatud iga päev 9.30-16.00 (juulis kuni 18.00).  vt. www.marineland.es

Veepark Western Park Magalluf
Lahe kogupere veepark, kus on liumägesid, torusid ja basseine nii teravate elamuste otsijale kui rahulike veemõnude nautijale. Väikelastele on miniveepark ning nõiutud loss. Ei puudu ka garderoobid ja kohvikud. Asub Magallufi lähedal. Park on avatud maist oktoobrini. Sissepääs täiskasvanutele u 25  eur ja 4-12-a lastele 16.50 eur 2010). Vt. www.westernpark.com

Veepark Aqualand El Arenal
Suurim kogupere veepark saarel asub pealinn Palmast idas, El Arenali kuurordi lähedal. Teravate elamuste otsijaile on siin kamikaze, kärestikud, must auk, pöörane anakonda jpm. Väikelastele on jõukohasem minipark ning mängude ala. Park on avatud maist septembrini. Sissepääs täiskasvanutele u 24 eur ja 4-12-a lastele 16 eur (2010). Vt. www.aqualand.es


Sport ja harrastused

Golf
Saarel on 12 golfiväljakut. Vanim neist avati juba 1964, kõige uuem on aga pärit aastast 2000. Mallorcal on ainult üks 9  rajaline golfiväljak, ülejäänud on 18-rajalised.
Kõigil väljakutel on olemas harjutusrajad, löögiplatsid, golfivarustuse poed, klubiruumid, riietusruumid, pesemisruumid, restoranid, baarid ja laenutusboxid varustuse laenutamiseks. Green fee hinnad on vahemikus 55-84 € (sõltuvalt väljakust). Vt.: http://www.majorca-hotels.com/golf.htm

Veesport
Esindatud on kõik traditsioonilised rannaalad nagu veesuusatamine, purjelauasõit, sukeldumine. Rannas saab rentida vesijalgrattaid ja paate (vajalik juhiluba) ning sõita paadi taga langevarjuga.

Jalgrattasport
on Mallorcal väga populaarne. Parimad kohad jalgrattaga sõitmiseks on C’an Picafort, Alcudia ja Port de Pollenca, mis asuvad saare põhjarannikul, sest maastik on seal küllaltki tasane. Käänuline tee üles San Salvadori kloostri juurde Felanitx’is on tõeliseks väljakutseks igale jalgrattasportlasele.

Matkamine
Tänu mägisele maastikule saab seda spordiala Mallorcal paremini harrastada kui Ibizal või Menorcal. Serra de Tramuntana on selleks parim paik. Turismiinfost on võimalik saada tasuta bukletti, milles on erinevad marsruudid ja kaardid.

Ratsutamine
Parimad tallid saarel on Mallorca Ratsaspordikoolis, mis asub Palma-Roller maantee 12.km-l.

Tennis
Tenniseklubid on Playa de Palmas (Gran Playa Tennis Club), Arenalis (Tennis Arenal), Palma linnas (Mallorca Tennis Club), Palma Novas (Club de Hielo, enne Magallufi), Santa Ponsas (Club de Santa Ponsa). Magallufis on linna spordikeskus, kus on olemas ka tenniseväljakud.


Huvitavad paigad

Formentori poolsaar sirutab end kirdesse, üha Vahemere keskosa poole, jättes oma teekonnal kiiluvette ohtralt tillukesi rannikumere laidusid. Maastik on siin põnev: 400 meetri kõrgused konarlikud kaljud vastanduvad nende jalamil lainetavale klaarile sinisele veele. Kaljudest kasvavad välja männid, mis ümbritsevad ka paljusid liivarandasid. Vahetult enne maanteetunnelit asub Mallorca üks kõige kuulsamaid botaanilisi leiukohti, kus rähanõlval kasvavad sõrmkübarad, baleaari alpikannid, lohevõhad ja pojeng Paeonia cambessedesii. Viimase näol on tegemist Baleaaride endeemiga, mis on saanud nime Jacob Cambesedesi (1799 - 1863) järgi, kes oli üks esimesi neid saari uurinud botaanikuid. 

Palma de Mallorca
Baleaaride pealinn Palma de Mallorca asub otse Palma lahe ääres. 2.saj. roomlaste poolt rajatud linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Bellveri kindlus; Almudaina palee ning kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn, mis hakkab elama õhtu saabudes. Palma au ja uhkus on 13-17. sajandil ehitatud majesteetlik gooti katedraal, kus muuhulgas võib näha Salvador Dali raudskulptuuri ja külastada religioonimuuseumi.


Mallorca lääne- ja põhjaosa

Andratx
Omaaegne Vahemere piraatide meelispaik on täna kohalike Mallorca elanike lemmikpiirkond elamiseks. Tähelepanu väärivad nii kaunis rand, uhked majad kui hästi korrastatud surnuaed.

La Granja (Esporles)
13.sajandil tsisterlaste kloostrina tegutsenud ja hiljem eravaldusse läinud suursuguses maamõisas  asub täna etnograafiamuuseum. Kompleksi kuuluvad nii  kaunis aed koos elumajaga kui kõik maamajapidamiseks vajalikud kõrvalhooned. Külastamiseks on avatud ruumid elumajas ja kõrvalhoonetes, välja on pandud kõik farmeri eluks vajalikud toidunõud, tööriistad ja riided. Võimalik on maitsta ja kaasa osta erinevaid kohalikke tooteid (juust, maiustused, vein jms.).

ValdemossaValldemossa
See seletamatu atmosfääriga linnake on inspireerinud mitmeid kunstnikke, kirjanikke ja heliloojaid. Lühemat või pikemat aega on seal peatunud Georges Sand, Ruben Dario, Miguel de Unamuno ja Azorin. Kuid see idülliline mägiküla sai kuulsaks siis, kui helilooja Frederic Chopin ja tema armuke, kuulus prantsuse kirjanik, kelle varjunimi oli George Sand, veetsid seal 1838. - 1839. aasta talve. Chopin oli tiisikushaige ja sai arsti poolt soovituse veeta talv mahedas Vahemere kliimas. Chopin ja Sand leidsid asupaiga Valldemossa kloostris, kust mungad olid välja aetud 1835. aastal ja kus kunstnikupaaril õnnestus üürida kaks kongi. Sealset rahu ei olnud kauaks, kuna külarahvale oli peagi selge, et Chopin ja temaga koos elav naine ei olnud abielus. Ja veel hullem oli see, et nendega koos elasid ka selle ebamoraalse naise kaks alaealist last. Nii oligi peagi selge, et need jumalakartmatud välismaalased olid kuradiga mestis, sest nende kongist paistis valgus veel kaua pärast keskööd! Et George Sand öistel tundidel kirjutas, ei tahtnud keegi aru saada. Samuti ka mitte sellest, et Frederic Chopin võis öises vaikuses komponeerida. Sellest ajast pärinevad mõned tema prelüüdid, kaks poloneesi, üks skertso, üks masurka ja kaks nokturni.  Linna tähtsaimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad La Cartuja klooster, kirik ja sadam.

SollerSoller
Prantsusepärane armas väikelinn Soller paikneb mägede vahel viljakas orus, kus kasvatatakse põhiliselt tsitrusvilju ja oliive. Linnas on säilinud palju 18. ja 19. sajandil ehitatud luksuslikke maju. Omaette vaatamisväärsus on Solleri sadamapiirkond Port de Soller. Sollerist vaid kiviviskekaugusel asub saare kõrgeim mäetipp Puig Major. Solleri võib sõita rongiga, mis teatud tuuridel teeb turistide jaoks peatusi eriti ilusates paikades. Palmast Solleri sõites viib otsetee läbi tunneli, kuid palju maalilisem on sõit üle Alfabia mäekuru, kus tee keerleb nagu lõpmatu madu läbi 64 juuksenõela kurvi. Solleri sadamast võib teha vaatamisväärseid paadiekskursioone piki kaljust põhjarannikut kuni La Calobra kuristiku suudmeni. Sinna viib ka maantee, mis Solleri juurest tõuseb mäestiku suunas, läbib selle, ja Gorg Blau kuristiku veereservuaari lähedalt viib lõputult keereldes La Calobra laheni. Sealt viib kõnnitee edasi läbi kahe lühikese tunneli järskudest nõlvadest ümbritsetud orgu, kus mägiseina lõhena läbiv kuristik avaneb merele. See on haruldane, võimas, looduslik amfiteater.

Pollensa
Tramuntana mäeaheliku jalamil asuv linnake on kuulsa Hispaania poeedi Miguel Costa i Llobera sünnilinn. Läbi linna jalutades võib näha kauneid purskkaevusid, kirikuid, kloostreid ja Rooma silda. Linna uhkuseks on aga 365 trepiastmega trepp, mida ääristab küpressiallee ja mis viib üles Calvari mäele, kust avaneb imekaunis vaade ümbrusele. 5 km kaugusel Pollensast asub väike ja vaikne Port de Pollensa rand.

AlcudiaAlcudia
Alcudia linn asub Pollensa ja Alcudia lahtesid eraldaval poolsaarel Mallorca põhjaosas. Alcudia tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetakse väikest amfiteatrit Pollensat ja kolme väravaga linnamüüri, Püha Sakramendi kirikut ja kabelit. Omaette nähtus on soisele maa-alale ja merre rajatud sadamapiirkond Port d'Alcudia, mis oma kanalite ja sildadega meenutab väikest Veneetsiat.

 


Mallorca kesk- ja idaosa

Inca
Saare põhilise nahatööstuskeskusena tuntud Inca linnas on lisaks seal valmistatavatele nahkesemete kauplustele-muuseumitele ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, näiteks Santa Maria la Majori kirik, mis oli originaalis ehitatud gooti stiilis, kuid 18. sajandil ehitati ümber barokkehitiseks. Vaatamist väärivad ka barokkstiilis Sant Francesc'i ja barokkportaaliga Santo Domingo kloostrid, samuti Incast mõne kilomeetri kaugusel, 1000 m kõrgusel asuv Puig d'Inca kabel.

Manacor
Kuulsate Majorica pärlite tootmiskeskus Manacor on ka oliivipuidust mööbli ja suveniiride valmistamise keskus. Siit võib leida mitmeid mööbli- jt puitesemete muuseume-kauplusi. Manacoris väärivadkülastamist gooti stiilis kirik, raekoda ja kauni sammaskäiguga 17. sajandist pärit klooster.

Arta
Väike linnake, kus on säilinud  möödunud aegade hingus. Linna uhkuseks on mäe otsas asuv 13.saj. pärit San Salvadori kirik. Meeldejääv vaade ümbruskonnale. Läheduses on mitu atraktiivset koobast: võimalus valida  D’Arta,  Del Drac’i või Del Hams’i koobaste vahel.
 

Pakume Teile võimaluse puhata mitmes erinevas Mallorca kuurordis

  • Palma de Mallorcast 10 km ida poole jäävas Palma de Playa – Arenali kuurordis, mille uhkuseks on 9 km pikkune lai heleda liivaga rand ja rannapromenaad. Enamiku Playa de Palma turistidest moodustavad sakslased. Arenali piirkond sobib eelkõige noortele ja pidutsemishimulistele turistidele. Rahulikuks perepuhkuseks on Arenal veidi liiga lärmakas.
  • Pealinnast u 2 km kaugusel läänes paikneb üks saare vanimaid kuurorte  Cala Mayor, kus tänapäeval paikneb kuulsa Katalaani kunstniku Joan Miro muuseum ning Marivent – Hispaania kuninga suveresidents. Sealt veel 13 km lääne poole jäävad rahulik  Palma Nova ning kohe selle kõrval asuv inglaste lemmikpaik Magalluf, mida iseloomustab muuhulgas eriti noortele meeltmööda tempokas ja lärmakas ööelu.
  • Vaiksemaks perepuhkuseks soovitame hubast  Santa Ponca kuurorti, mis jääb Magallufist u 5 km ning pealinn Palmast 22 km kaugusele. Kõikidest nimetatud kuurortidest on võimalik ühineda meie pakutud ekskursioonidega.
  • Neile, kes armastavad puhata kaugemal turistihordidest, pakume puhkust rahulikus ja maalilises Cala d’Or kuurordis.
  •  Transfeer hotellidesse kestab 20-40 min. Cala d'Ori u 1 tund.
    * Sihtkohas ootavad teid reisiesindajad, kes võtavad teid lennujaamas vastu, viivad läbi ekskursioonid ning on abiks võimalike probleemide lahendamisel.


Viimase hetke reisid

Elitec